70 bin kelime i tevhid bağışlama duası nasıl yapılır ne demek? - Ne Demek Nedir

70 bin kelime i tevhid bağışlama duası nasıl yapılır ne demek?

İtevhid bağışlama duası, Allah’a teslimiyeti ve birliğini ifade eden dualardan biridir. Bu dua, insanın nefisleriyle olan mücadelesinde, kalbindeki kötü düşünceleri ve davranışları Allah’ın sınırsız merhametiyle bağışlamasını ve hidayet yollarına yönlendirmesini talep eder. Bu dua, birçok müslüman tarafından sık sık yapılır ve kişinin maneviyatını güçlendirir. Bu dua şu şekilde yapılabilir:

  1. Öncelikle abdest alınır ve kıbleye yönelinir.
  2. Eller yüzeye alınır ve “Niyyet ettim Allah’a dua etmeye” niyetiyle başlanır.
  3. “Bismillahirrahmanirrahim” diyerek dua başlatılır.
  4. Ardından dua öncesi Allah’a hamd edilir, O’nun büyüklüğü ve şanı yüceltilir.
  5. Daha sonra Allah’tan bağışlanma talep edilir ve O’ndan yardım dilenir. İnsanın nefsine yenik düştüğü, günah işlediği veya kötü düşüncelere kapıldığı durumlar dile getirilir.
  6. Dua esnasında kendinizi samimi ve içten hissetmeye özen gösterin ve bir anlamda kalbinizi Allah’a açın.
  7. Çaba sarfederek, ibadetlere daha sıkı sarılarak ve düşünceleri başka noktalara yönlendirerek kendinizi kötü alışkanlıklarınızdan uzaklaştırmanız için dua edin.
  8. Allah’ın rahmeti ve merhameti üzerinizde olsun, hidayette yol gösterici olmasını ve sizi nefsani arzulardan arındırmasını talep edin.
  9. Dua sonunda, selam verilerek dualar sonlandırılır.

Bu dua, tamamen kişinin kendi samimiyet ve niyetiyle yapılan bir eylemdir. Herhangi bir özel formül veya tümce olmadığı için istediğiniz şekilde dua edebilirsiniz. En önemlisi, samimi bir kalple Allah’a yönelmektir.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam vermek ister misiniz?