mabel matiz ermeni mi ne demek? - Ne Demek Nedir

mabel matiz ermeni mi ne demek?

Mabel Matiz, Türk bir şarkıcı ve söz yazarıdır. 31 Ağustos 1985 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Gerçek adı Fatih Karaca olan sanatçı, lise dönemlerinden itibaren müzikle ilgilenmeye başlamıştır.

Mabel Matiz’in etnik kökeni hakkında bazı spekülasyonlar olmasına rağmen, kendisi Türk bir ailenin çocuğudur ve Ermeni kökenli değildir. Babası Alevi, annesi ise Sünni kökenlidir.

Mabel Matiz’in müziği genellikle alternatif ve pop-rock tarzında olup, şarkılarında genellikle derin hisler ve duygusal konulara yer vermektedir. Kullanmış olduğu etkileyici vokali ve sözleriyle pek çok hayran kazanmıştır.

Kendisi Türkçe ve İngilizce olarak şarkılar seslendirmekte, İstanbul’da düzenli olarak konserler vermektedir. 2011 yılında çıkardığı “Mabel Matiz” adlı ilk albümüyle büyük bir çıkış yakalamış ve müzik kariyerine hızlı bir başlangıç yapmıştır.

Mabel Matiz, çağdaş Türk müziğindeki özgün tarzı ve kendine has müzikal kimliği ile dikkat çekmektedir. Şarkıları birçok kişi tarafından sevilen ve takip edilen bir sanatçıdır.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam vermek ister misiniz?